نمایش 1–6 از 22 نتیجه

تاثیر امنیت انرژی بر رشد اقتصادی

بدون امتیاز 0 رای

این مطالعه تاثیر امنیت انرژی بر رشد اقتصادی ده کشور منتخب خاورمیانه ای صادرکننده انرژی را بررسی کرده است واین موضوع را با استفاده از شاخص­هایی که با توجه به مفاهیم تبیین و تعریف شده­اند، انجام داده است. مدل معیار براساس نسخه تعمیم یافته از تابع تولید کاب داگلاس ساخته شده است. ده شاخص امنیت انرژی را با استفاده از پنج مفهوم امنیت انرژی از جمله در دسترس بودن، دسترسی(امکان نزدیکی)، قابل قبول بودن، مقرون به صرفه بودن و قابلیت توسعه داشتن، برای مجموعه کل پانل استفاده کرده است.

0
14,000 تومان

بررسی تأثیر مدیریت جهادی بر اثربخشی سازمان در سه بعد رهبر، پیرو و زمینه

بدون امتیاز 0 رای

چکیده مقاله:

نتایج نشان می‌دهد که از میان سه بعد رهبر، پیرو و زمینه در مدیریت جهادی، ابعاد پیرو و زمینه بر اثربخشی سازمان تأثیر معنی‌داری دارد در حالی که بعد رهبر مدیریت جهادی بر اثربخشی سازمان آموزش و پرورش تأثیر مثبت و معنی‌داری ندارد.

0
رایگان!

چالش‌های حقوقی ارجاع پرونده هسته‌ای ایران به ‏شورای امنیت و قطعنامه‌های تحریمی

بدون امتیاز 0 رای

چکیده مقاله:

یکی از نکات محوری در مواضع مقامات جمهوری اسلامی ایران، تأکید بر "غیرقانونی بودن" تصمیمات و اقدامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای امنیت درخصوص برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز کشورمان می‌باشد. مقاله حاضر با تمرکز بر اصول و موازین حقوق بین‏الملل خاص و عام، قواعد‌آمره، مقررات خاص اساسنامه آژانس و منشور سازمان‌ ملل و همچنین قواعد حقوق‌بشر و حقوق بشردوستانه، به اثبات سیاسی ‌بودن اقدامات آژانس و شورای امنیت و انحراف این دو نهاد بین‌المللی از موازین فنی و حقوقی می‌پردازد.

0
رایگان!

الگوی پیشنهادی اقتصاد مقاومتی جمهوری اسلامی ایران

بدون امتیاز 0 رای

چکیده مقاله:

در موضوع اقتصاد مقاومتی تعابیر متنوع و متفاوتی در ادبیات اقتصادی رایج شده است. تعبیری که معنای اصطلاحی (و نه لغوی) آن را به تعریف مقام معظم رهبری نزدیک می کند «فنریت اقتصادی» است. این مقاله به ادبیات فنریت اقتصادی پرداخته و الگوی مربوط را مورد بحث نظری قرار داده است.

0
رایگان!

گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی

بدون امتیاز 0 رای

هدف از تدوين اين كتاب علاوه بر فعاليت فرهنگي، آگاه سازي دستگاههاي اجرايي به بيانات مقام معظم رهبري مي باشد تا به اصل ۴۴ قانون اساسي توجه شده و درك واقعي از اقتصاد مقاومتي براي خوانندگان اين كتاب حاصل گردد.

0
رایگان!