نمایش 1–6 از 873 نتیجه

نقش دولت در توسعه آموزش کارآفرینی

بدون امتیاز 0 رای

آموزش كارآفرینی مقوله مهمی است كه كشورهای پیشرفته در فرایند توسعه اقتصادی - اجتماعی نسبت به آن توجه جدی مبذول داشته اند و پرورش كارآفرینان دراولویت برنامه های توسعه خود قرار داده اند. مطالعات نشان می دهد كه برنامه های پرورش كارآفرینان در كشورهای مختلف با سیاستگذاری و پشتیبانی های اجرایی دولتها به سرانجام رسیده است. این سیاستگذاریها و پشتیبانیها شامل : فرهنگ سازی و ترویج روحیه كارآفرینی‌، اصلاحات ساختاری و نهادسازی‌، ایجاد موسسات آموزشی دولتی -خصوصی‌، كمك به راه اندازی و اداره پرورشگاه كسب وكار كوچك‌، آموزش كارآفرینی ازطریق مدارس‌، دانشگاهها و آژانس های دولتی‌، آموزش كارآفرینی ازطریق آموزشهای ازراه دور و رسانه ای‌، مشاوره های مالی - فنی و مدیریتی و اطلاع رسانی دولتی بوده است.باتوجه به تجربیات سایر كشورها می توان نتیجه گرفت كه بایستی پرورش كارآفرینان دركشور را به عنوان گام اولیه توسعه تلقی كرد كه این مهم بدون ایفای نقش فعالانه دولت محقق نخواهدشد. هرچند كه در برنامه سوم توسعه اقتصادی - اجتماعی جمهوری اسلامی ایران‌، مبحث كارآفرینی و ترویج فرهنگ كارآفرینی موردتوجه قرار گرفته است ;ولی به هرحال پرداختن به مقوله آموزش كارآفرینی نیازمند مكانیسم های اجرایی و عزم ملی در سایه همكاری دولت و بخش خصوصی است.

0
رایگان!

مفاهیم اقتصادی را به فرزندمان آموزش دهیم!

بدون امتیاز 0 رای

صاحب نظران تعلیم و تربیت، خانواده را مدرسه اول دانسته اند و فرهنگ را راه زندگی و باورهای مردم گفته اند؛ و اقتصاد راه میانه روی و صرفه جویی در انجام هزینه و مدیریت بر امور در آمدها، کار آفرینی و جستجوگری برای کسب  درآمد دانسته شده است لذا از فرهنگ تا مدیریت بر اقتصاد همه و همه از مدرسه­ ی اول باید آغاز گردد.

0
رایگان!

اهمیت تربیت اقتصادی برای بچه‌ها

بدون امتیاز 0 رای

در بسیاری از کشورهای دنیا در سیستم آموزشی تعلیم، فهم مفاهیم و مهارت‌های مربوط به تصمیم‌گیری و تحلیل اقتصادی گنجانده شده است.

به شاید برخی والدین تصور کنند که تا سن بزرگسالی فرزندانشان نیازی نیست که مفاهیم اقتصادی  و دانش مدیریت امور مالی را به او یاد بدهند. اما در واقعیت اینها مفاهیمی است که کودکان باید از کودکی اهمیت آن را یاد بگیرند، در آستانه بزرگسالی این مفاهیم را با ریسک کمتر تمرین کنند تا در بزرگسالی به تبحر لازم برای به کارگیری آن رسیده باشند.  
0
رایگان!

آموزش ۵ مفهوم اقتصادی به کودکان / کدام مفاهیم اقتصاد را به بچه‌ها یاد بدهیم؟

بدون امتیاز 0 رای
قرار نیست بچه‌ها چیزی از ساز و کار بازار سرمایه یا اوراق تسهیلات مسکن بدانند، اما برخی پژوهش‌های رفتاریِ جدید نشان می‌دهند که آشنایی زودهنگام کودکان با مفاهیم اقتصادی و مالی، در عمل در زمانِ بزرگسالی هم به کارشان می‌آید و از آنها آدم‌های موفق‌تری در حوزه اقتصاد و تجارت می‌سازد.
0
رایگان!

نقشه راه اقتصاد ایران

بدون امتیاز 0 رای

رهبر معظم انقلاب اسلامی، سال جدید را سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نامگذاری کردند. نامگذاری‌ای که مانند سال‌های گذشته در راستای شعارهای اقتصادی با محوریت موضوع تولید و البته این بار با قیود جدید اشتغال‌آفرینی و دانش‌بنیان بودن همراه بود

0
رایگان!

اقتصاد مقاومتی ، اقتصاد خلاق

بدون امتیاز 0 رای

چکیده مقاله:

اقتصاد مقاومتی که الگوی مدیریت و توسه اقتصادی درون زا و مبتنی بر عناصر داخلی و ظرفیت های بومی است

0
رایگان!